KAYSERİ 17 °C
En Düşük 10 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Harikalar Diyarı'na tam not

Harikalar Diyarı'na tam not

15 Ağustos 2013 14:54 PerşembeKayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'na gidenler harika anlar yaşıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan Harikalar Diyarı'na gidenler harika anlar yaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin ev sahipliğinde Harikalar Diyarı'nı gezen milletvekilleri merkeze tam not verdi.

Başkan Mehmet Özhaseki, kalabalık bir heyeti Harikalar Diyarı'nda ağırladı. Harikalar Diyarı içindeki buz pistinde başlayan geziye Kayseri milletvekilleri Yaşar KarayelPelin Gündeş BakırAhmet Öksüzkaya ve İsmail TamerAK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, belediye başkanları, belediyelerin meclis üyeleri, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ile Büyükşehir Belediyesinin üst düzey yöneticileri katıldı. Başkan Özhaseki beraberindekilerle bir süre buz pateni yapanları izledi ve onlarla sohbet etti.

-DÜNYANIN EN GÜZEL ATLARI KARŞILADI

Heyet daha sonra Sukaypark'a geçti. Tamamlanan ve su kayağı yapılmaya başlanan Sukaypark'ta bir süre su kayağı yapanları izleyen heyet daha sonra hayvanat bahçesine geçti. Misafirlere gezi sırasında Harikalar Diyarı'nın maskotu olan Boddiler de eşlik etti. Başkan Özhaseki ve beraberindekileri hayvanat bahçesinin girişinde dünyanın en güzel atları olarak bilinen ve Avrupa'da toplumsal olaylarda da kullanılan Hollanda ırkı atlar karşıladı. Bu atların Harikalar Diyarı içindeki at binme tesislerinde kullanılacağı belirtildi. Hayvanat bahçesindeki doğal hayvan barınağını da gezen misafirler midilli atlarını da sevmeyi ihmal etmedi. Hayvanat Bahçesi'nde bulunan özellikle yırtıcı hayvanlar misafirlerin ilgisini çekti.

Hayvanat Bahçesi'nin gezilmesinin ardından burada bulunan restoranda bir yemek verildi. Yemekten sonra Harikalar Diyarı hakkında bilgi veren Başkan Özhaseki, 700 dönüm olan Harikalar Diyarı'nın özellikle hafta sonu büyük ilgi gördüğünü belirtti. Başkan Özhaseki şöyle konuştu: "180 dönüm alanda bulunan hayvanat bahçesine bine yakın hayvan geldi. Özellikle hafta sonunda 10 bine yakın kişi geziyor. Ayrıca Harikalar Diyarı'nda at binme yeri, lazer oyunları merkezi, spor alanları, buz pateni pisti, su kayağı parkının ortasındaki adada kır düğünleri de yapılabilecek. Ayrıca girişte Mazaka Land eğlence parkı bulunuyor. Bunların yanı sıra 50-60 bin dönüm üzerinde Bilim Merkezi inşaatı sürüyor. Değişik toplantılardaKayseri'nin alt ve üst yapı sorununun kalmadığını, rutin belediye hizmetleri anlamında problem bulunmadığını belirtmiş, bundan sonra artık Erciyes gibiKayseri'yi kalkındıracak büyük projeler ve keyifli projelere sıra geldiğini söylemiştim. Harikalar Diyarı da keyifli projelerden biri."

-BAŞKAN ÖZHASEKİ'YE BÜYÜK İLGİ

Başkan Özhaseki'nin konuşmasının ardından Sukaypark'taki göl kenarında ve muhteşem manzara eşliğinde sohbet eden misafirler daha sonra Mazaka Land Eğlence Parkı'na geçti. Eğlence parkını gezen halkın büyük ilgisiyle karşılaşan Başkan Özhaseki vatandaşları kırmadı ve onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Başkan Özhaseki ayrıca dönme dolaba da bindi ve Harikalar Diyarı'nı kuş bakışı görme imkanı buldu. Harikalar Diyarı'ndaki harika akşam Mazaka Land Eğlence Parkı'nda sona erdi

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (45211) defa okunmuştur.

ETİKETLER

kayseri - harikalar diyarı

KAYSERİ - HABERLERİ