KAYSERİ 17 °C
En Düşük 10 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Altın fiyatları artacak

Altın fiyatları artacak

18 Ocak 2011 14:57 SalıKayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı fiyatlardaki düşüşün geçici olduğunu söyledi.

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, son günlerde yaşanan altın fiyatlarındaki düşüşü değerlendirdi.

Altın fiyatlarında önceki aylara nazaran bir düşüş yaşanıyor. Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, altın gram fiyatının bugün itibariyle 68 TL olduğunu, ancak bu düşüşün çok fazla sürmeyeceğini belirtti. Gülsoy, vatandaşın altını uzun vadeli olarak düşünmesi gerektiğini söylerken, şu anki fiyatlarla da kar edilebileceğini ifade etti.

Bazı vatandaşların altını yatırım olarak gördüğü için fiyatlardaki düşüş sebebiyle yoğun bir ilgi olduğunu belirten Gülsoy, “Son günlerde hızlı bir tırmanış yapan altın fiyatları şu günlerde düşmeye başladı. Bazı vatandaşların yatırım aracı olarak gördüğü altında düşmeden ötürü bir ilgi olduğu gözlendi. Altın fiyatları 2008 yılından itibaren dünyadaki global krizden sonra yükselmeye başlamıştı. Şu anda ülkeler bazında dünyadaki ekonomik kriz de yavaş yavaş düzelmeye başladı. Ama hala tam düzelmiş değil. Bu arada tekrar altının yıldızı parlamaya devam edecek. Bundan sonraki süreç içerisinde altın 2011'in yıldızı olabilir. Çünkü bu saatten sonra artık ekonomiler düzelse dahi dünyada piyasalarda dolaşan deli bir para var. Maliyetsiz bir para bu. Enflasyondan korunmak için yine güvenli liman olarak altın gözde olacak. Vatandaşlarımızın kısa vadeli değil, uzun vadeli olarak düşünmelerini istiyoruz. Eğer uzun vadeli olarak boşta paraları olursa yine altına yatırım yapmalarını tavsiye ederim. Altın yükselişe geçecek” dedi.

Gülsoy, altının gram fiyatının da bugün itibariyle 68 TL olduğunu söyledi. Kayseri Kazancılar Çarşısında küçük altının alış fiyatı 110 TL, satış fiyatı ise 115 TL olarak işlem görüyor
Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (2319) defa okunmuştur.

ETİKETLER

altın - fiyat - kayseri

KAYSERİ - HABERLERİ